محل تبلیغات شما

همینمون کم بود فقط که فرهاد، بابای اوزگه دربیاد!!!!!!!!

إوِت آرکاداشلار

باز ما اومدیم از یه سریال ترکی مثل siyah beyaz aşk خوشمون بیاد اونوقت مثل سریال istanbullu gelin، اومدن گند زدن بهش رفت. داخل پرانتز بگم که چند سال پیش که سریال kavak yelleri رو دیده بودم و جالب بود که 170 قسمت بود اما تقریبا خوش ساخت بود و غرضم اینه که بگم وقتی در برنامه beyaz show سه تا از بازیگراشو دعوت کرده بودن، مجری ازشون پرسید که هدف از ساختن این سریال چی بوده و یکی از بازیگران زن گفت که: هدف این بچه ها بودن. کدوم بچه ها؟ بله درسته یک فرزند پسر نامشروع و یک فرزند دختر نامشروع که صد البته وضع فرزند پسر نامشروع بدتر بود. یعنی کل سریال بر روابط نامشروع و چند ضلعی عشقی و این حرفا چون تمام دختران این سریال با تمام پسران این سریال یه دور رابطه عشقی برقرار کرده بودند. مهمتر از این روابط طبق گفته همون بازیگر زن یعنی pelin karahan محور سریال مشروعیت بخشیدن به وجود فرزندان نامشروع هست که حتی به عنوان یادگار آن sevgili ازش نام برده میشه. اینا رو گفتم که بگم بله درسته که تعریف کرده بودم از سریال عشق سیاه و سفید اما ظاهرا بازم عجله کردم. تفاوت فاحش چه به لحاظ فنی و چه محتوایی از قسمتهای ابتدایی این سریال و مقایسه اش با قسمتهای اخیر خبر از نزول کیفیت این سریال میده یعنی این سریالی که می گفتم متفاوته معلومه که دیگه نمی خواد متفاوت بشه. یعنی باز ماجرای فرزند نامشروع و این حرفا برای شخصیت اصلی مرد سریال. مثل سریال عروس استانبولی که فاروک بوران که ما فکر می کردیم ازوناش نیست در واقع اینم از سوگیلی قدیمیش یه یادگار پیدا می کنه و بخش اعظم سریال هم به همین مسائل و جا انداختن این فرزند نامشروع در اون خانواده می گذره و برای همین ولش کردم.

الان سریال عشق سیاه و سفید هم نه تنها سرنوشت شخصیتها را رها کرده یا با کشتن موجه و غیر موجه از سریال خارج کرده بلکه با کلیشه ای کردن ورود نابهنگام  فرزند نامشروع برای شخصیت فرهاد اصلان، گند زد به کل قسمتهای قبلی نیز. و جالب است که یه سازمانی یا ناظری به نام RUTUK دارند که نظارت می کنه بر محتوای سریال به لحاظ نداشتن خشونت و صحنه های عاشقانه آتشین مثلا خوب جناب ناظر! این سریال که الحمدلله جز تک و توک صحنه های بوسه نچسب نمایشی زورکی و حتی حذف آنها در سریال و نشان دادن آنها در قالب فراگمان یا عکسهای رسیده از ست، چیزی ندارد، آیا آن گناه است و ترویج فرزند نامشروع و محوریت آن در این سریال ها گناه و جریمه بردار نیست؟ چرا قانونی تصویب نمی کنید یا چرا نویسنده ها را جریمه نمی کنید از ننوشتن این جور روابط در حالیکه در تلویزیون شمای ترکیه که همه چیز نشان می دهید برای رده سنی زده اید 7+ ؟! آیا شما هدفی جز جا انداختن فرزند نامشروع در بین خانواده ها و ملت خود لااقل ندارید؟! من واقعا متاسف می شوم برای خودم که این سریال رو دنبال کردم اگر در قسمت بعد واقعا قصدشان بعد از 25 قسمت چسباندن وصله نچسب فرزند نامشروع به شخصیت مرد سریال باشد و آنجاست که من قاطعانه می گویم بله این سریال سراسر خشونت علیه زن بوده است. چون اگر به شخصیت آسلی که شخصیت اول زن سریال است توجه کنید از یک زن اجتماعی و محکم تحت همین خشونت تبدیل شد به شخصیت زنی که از کار محبوبش بیکار شد، برادرش را از دست داد، خانه نشین شد، خاله زنک شد و

حال با عمارتی رو به رو هستیم سراسر از نفرت،خشونت، کینه، روابط نامشروع، فرزند نامشروع(فرهاد،نجدت،اوزگه) دروغ، بی صفتی و هزاران نسبت دیگر. در این خانه همه به کار هم کار دارند، پشت در هر اتاقی گوشی هست حتی داخل هر کمدی آدمی هست، جالبه که اینها خودشون میرن پشت در اتاق فلانی حرفهای مهم و رازهاشونو می شنون و بعد خودشون میرن اتاق خودشون با یکی دیگه یه رازی رو می گن و مثلا کسی هم انگار پشت در اتاقشون نیست که صداشونو بشنوه! یعنی این همه حماقت مگه ممکنه؟! یه دونه آدم درست و حسابی تو این خونه نیست؟!

هرکی این سریالو ندیده نصیحت می کنم نبینه و خودشو درگیر نکنه، من خیلی پشیمونم خودم که حتی درگیر در حال پخش بودنش شدم.

اما خوب می تونم بگم بازی فوق العاده بازیگر زنش یعنی birce akalay  می تونه خستگی آدم رو در ببره. یعنی فقط باید بنشینی از نحوه بازی و دیالوگ گفتن، زبان بدن، میمیک صورت، لحن و ادا و . لذت ببری. یک تئاتر سیار! عجیبه همچین بازیگری در ترکیه! من فقط به خاطر این دارم نگاه می کنم! بعضیا چجوری سریال شهرزاد رو فقط به خاطر بازی شهاب حسینی می بینن و فقط صحنه های اونو می بینم منم برای این خانم همین حسو دارم!

در نهایت! امیدوارم این سریال اگر قراره حقیقتا روی محور فرزند نامشروع شخصیت مرد سریال یعنی فرهاد بگرده بهتره در همون فصل اول تمومش کنن بره اینارو میگم چون احساس گول خورده ها رو دارم و بشدت مکدرم مکدر!

یه سری حرفای دیگه ام ان شاءالله در پست های بعد

یکی از بدترین سریالهای در حال نمایش ترکی = سریال هرجایی

نقدی بر سریال ترکی Hercai

نقدی بر سریال ترکی عشق سیاه و سفید

سریال ,نامشروع ,فرزند ,رو ,یعنی ,  ,این سریال ,فرزند نامشروع ,نامشروع و ,عشق سیاه ,سیاه و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دنیای اسلام